معرفی طرح ریتون

introduction دنیای امروز به دنیای تکنولوژی مبدل شده و فضاي حاکم بر زندگی امروز بشر را به مکانیزه کردن و آسان‌تر نمودن کلیه فعالیت‌ها، حتی فعالیت‌هایی که به نظر غيرممكن و يا دشوار مي‌آمدند، رهنمون ساخته است. رشد چشمگیر فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی منجر به تحولات شگرف در همه ابعاد مختلف اقتصادی و از آن جمله ساختار و عملکرد بازارهای پولی و مالی شده است. ظهور پدیده‌هایی چون تجارت مجازی و بانکداری مجازی از نتایج عمده این تغییرات گسترده در عرصه بانکداری و تجارت است که علاوه بر تسهیل امور مشتریان بانک‌ها، روش‌های سنتی بانکداری را نیز متحول ساخته است.

بانک پاسارگاد نیز با هدف توسعه بانکداری مدرن مشتمل بر بانکداری مجازی، موبایل‌بانک، تلفن‌بانک، پرداخت‌های اینترنتی و همچنین استفاده از خدمات دستگاه‌های خودپرداز و کارت‌‌خوان و با هدف تشویق و قدردانی از مشتریان محترم بانک که بخش بیشتری از فعالیت‌های بانکی خود را با استفاده از بانکداری الکترونیک به انجام می‌رسانند، اقدام به پیاده سازی «طرح ریتون» نموده است.

در این طرح، شما مشتریان گرامی قادر خواهید بود همزمان با تعامل با بانک و بهره‌مندی از خدمات الکترونیک بانک پاسارگاد شامل بانكداري مجازي، خدمات انواع كارت نقدي و اعتباري، موبايل‌بانك، تلفن‌بانك و خريد از دستگاه كارت‌خوان (POS) و متناسب با میزان تعامل خود با بانک نسبت به جمع‌آوری امتیاز اقدام نموده و مشمول مزایای برشمرده برای این طرح گردید.


عضویت در طرح ریتون

هریک از مشتریان محترم بانک جهت بهره‌مندی از مزایای این طرح و دریافت اطلاعات تکمیلی، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام فرمایند. برای این منظور لازم است ابتدا به وب سایت بانک پاسارگاد مراجعه و پس از درج نام کاربری و رمز عبور خود در بانکداری مجازی از لینک موجود در صفحه اصلي بانکداری مجازی، وارد سایت باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد شويد (سایتی که هم‌اکنون پیش روی شماست)‌. در صورت ورود به سایت از طریق بانکداری مجازی، کاربر در سایت باشگاه مشتریان شناسایی شده و می‌تواند از طریق لینک عضویت در اين طرح ثبت نام نماید.

اين تدبير با هدف حفظ و صيانت از اطلاعات شخصي شما مشتريان محترم انديشيده شده است و لذا اطمينان كافي و كامل از عدم مشاهده اطلاعات محرمانه هر يك از مشتريان توسط سايرين وجود دارد.

شايان ذكر است در صورتيكه هر يك از مشتريان گرامي تا كنون در بانكداري مجازي بانك پاسارگاد عضو نشده‌اند، ضروري است ضمن مراجعه به هر يك از شعبه‌هاي بانك پاسارگاد و تكميل قرارداد استفاده از خدمات بانكداري مجازي و طي نمودن مراحل عضويت، رمز استفاده از بانكداري مجازي را دريافت نموده و ساير اقدامات را براساس توضيحات بالا به انجام برسانند.

بدیهی‌ است محاسبه امتیازات از زمان ثبت‌نام در طرح صورت می‌پذیرد.
نحوه جمع آوری امتیاز در طرح ریتون

طرح ریتون با هدف گسترش خدمات بانکداری الکترونیک بانک پاسارگاد راه اندازی شده است. کسب امتیاز در این طرح از طریق استفاده از خدمات بانکداری مجازی و پایانه های کارتخوان و خودپرداز بانک پاسارگاد و انجام فعالیت های بانکی مورد نظر به قرار جدول زیر امکان پذیر است.

ردیف فعالیت بانکی
1 خرید کالا از دستگاه کارتخوان (POS) بانك پاسارگاد
2 انتقال وجه شتابی
3 خرید با استفاده از ابزارهای الکترونیکی بانک پاسارگاد
4 پرداخت قبض
5 افتتاح انواع حساب از طریق بانكداري مجازي
6 خرید کارت هدیه از طریق بانكداري مجازي
7 صدور کارت از طریق بانكداري مجازي
8 بازپرداخت کارت اعتباری از طریق بانكداري مجازي
9 صدور دسته چک از طریق بانكداري مجازي
10 مسدود نمودن يك يا چند برگ چک از طریق بانكداري مجازي/ تلفن ‌بانك
11 پرداخت اقساط تسهیلات از طریق بانكداري مجازي


جوایز طرح ریتون
 
جوایز این طرح در دو گروه زیر طبقه‌بندی گردیده‌اند:

الف) جوایز بدون قرعه‌کشی و متناسب با امتیازهای کسب شده در رابطه با استفاده از خدمات متنوع بانکداری الکترونیک بانک پاسارگاد:
کلیه مشتریان بانک که با استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی موفق به کسب امتیازهای سطح 1 تا سطح 5 شده‌اند، می‌توانند یکی از جوایز در نظر گرفته شده در جدول زير را بدون قرعه‌کشی و به انتخاب خود دریافت نمایند.

 
سطوح امتیازی سقف امتیا ز واریز وجه به حساب (ریال)
سطح امتیازی 1 150 350.000
سطح امتیازی 2 300 750.000
سطح امتیازی 3 500 1.200.000
سطح امتیازی 4 750 1.800.000
سطح امتیازی 5 1.000 2.400.000


ب) جوایز همراه با قرعه‌کشی:
با هدف ترغيب مشتريان به استفاده از خدمات و تسهيلات بانك و ترويج فرهنگ بانكداري الكترونيك، اعضاي محترم «طرح ريتون» علاوه بر بهره‌مندي از جوايز ريالي در نظر گرفته شده به ‌صورت دوره‌ای در قرعه‌كشي‌هاي بزرگ بانك مشاركت داده خواهند شد و شانس دستیابی به جوايز بسیار نفيس و ارزنده ديگري را نيز بدست خواهند آورد.
اين جوايز ويژه به مناسبت ايام مختلف سال مانند اعياد مبارك، سالگرد تأسيس بانك و ... اعلام و برندگان بر اساس قرعه‌كشي‌ تعیین و نتایج آن در وب‌سایت بانک و وب سایت باشگاه درج می‌گردد.


درباره ریتون

rhyton يكی از چشم نوازترين و زيباترين دست ساخته‌های گران‌سنگ بشر كه از ديرباز تا كنون مورد توجه جهانيان قرار دارد، «ريتون» (Rhyton) است. ریتون در اصطلاح علم باستان شناسی، همان ساغر یا جام است که در زبان فارسی به کار می‌رود و ایرانیان در دوران باستان با شکلی خاص و مهارتی تمام آن را می‌ساختند.

بر اساس اسناد تاریخی و مطابق آنچه در متون باستانی آمده است ریتون‌ که در لغت‌نامه‌ها معادل تکوک نیز برای آن آورده شده، به ظروفی اطلاق می‌گردیده که انتهای آنها به شکل سر حیواناتی مانند شیر، ببر، گوزن، آهو، اسب، گاونر، بز وحشی و... بوده و با اندازه های متفاوت ساخته می‌شده است.

شاید ساخت این جامها به شکلهای خاص با ابنیه و کاخهایی که مادها، پارت‌ها و پارس‌ها در آن سکنا داشتند همخوانی داشته باشد زیرا که روح بلندپرواز آنان را دوچندان جلوه می‌داده است. به نظر می‌رسد که این نکته با باورها و عقاید آریایی‌ها نیز سنخیت داشته است چرا که در ساخت کاخ‌ها نیز استفاده از مجسمه حیوانات عظیم‌الجثه و خارق‌العاده که بیانگر عظمت آریایی‌ها بوده و نیز جنبه محافظت از کاخ و معابد را نیز داشته، مرسوم بوده است. در بیان دلیل دیگر ساخت این جام‌ها آمده است که ایرانیان در عهد کهن ظروف را به شکل سر جانوران قوی‌بنیه می‌ساختند و بر این باور بودند که ضمن نوشیدن از این جام‌ها زور و قدرت این موجودات قوی به آنها منتقل می‌شود.

سابقه هنر ریتون‌سازی به هزاره چهارم قبل از میلاد مسیح یعنی به حدود ۶۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد و تعداد محدودی ریتون متعلق به آن زمان تا حدود قرن‌های هفتم و هشتم پیش از میلاد (۲۸۰۰ سال قبل) کشف شده ‌است. تا قبل از كشف فلز، از گل در ساخت ريتون بهره گرفته می‌شد. سفال های مكشوفه ريتونی فرم در «تپه مارليک» و «تپه سيلک» و نيز ديگر مناطق ایران برتری ريتون ايرانی را بر همگان محرز ساخته است.

در طول دوران حکومت مادها، هنر ریتون‌سازی پیشرفت بسیاری داشته و در امتداد آن این هنر در دوران هخامنشیان رشد چشمگيری یافته و به اوج خود رسیده است و در دوره‌های اشكانیان و ساسانیان نيز این سير تعالی همچنان ادامه یافته بطوريكه ريتون‌ها در این دو دوره از اهميت ويژه‌ای برخوردار شده بودند.

ریتون‌های بسیاری در ایران از سلسله‌های مادها، هخامنشی، اشکانی، ساسانی و اسلامی به‌جا مانده ‌است که در موزه‌های سراسر جهان نگهداری می‌شوند. یکی از مهم‌ترین و معروفترین آنها، ریتون معروف دوران هخامنشیان است که به شکل شیر و از جنس طلا می‌باشد و اینک در موزه متروپولیتن نگهداری می‌شود.

این نماد کهن و باستانی کشورمان اکنون در کنار نام پرافتخار پاسارگاد، به عنوان نشان رسمی بانک پاسارگاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نام پاسارگاد به همراه نماد ریتون، که برآمده از فرهنگ تاریخی ملت کهنسال و نشانی از حافظه تاریخی ماست و طنین صدایی است که از اعماق خاطرات نیاکان پرکار و پرتلاش ما بگوش می‌رسد و ما به خود می‌بالیم که امروزه آوازه «بانک پاسارگاد» را با همراهی و پشتیبانی بی‌نظیر هموطنانمان به عنوان یکی از بانک‌های برتر ایرانی تا دروازه‌های غرب و شرق جهان گسترانیده‌ایم.


©2016 club.bankpasargad.com